Mujagić srušio Orašje na Lukama i ostavio TOŠK u igri za Premijer ligu BiH, remi u Hadžićima

Utakmicama u Tešnju i Hadžićima danas je kompletirano 19. kolo Prve lige FBiH, a na dva meča viđen je tek jedan gol.

TOŠK je s nimilanih 1:0 na Lukama savladao ekipu Orašja i vratio se na pobjednički kolosijek nakon poraza od Goražda u prošlom kolu.

Bio je ovo dosta tvrd meč dva rivala, a pobjedu je TOŠK-u golom u 35. minuti donio Ajdin Mujagić. Mogla je pobjeda TOŠK-a biti ubjedljivija jer je Škrijelj u nastavku propustio nekoliko šansi, ali je nevjerovatan promašaj u 78. minuti imao i Mujagić. Bivši omladinac Željezničara je bio sam pred golom, ali je šutirao pored stative i upropastio veliku priliku.

Orašje je prijetilo preko Blagojevića i Trifkovića, ali bezuspješno.

U drugom meču Radnik i GOŠK su podijelili bodove odigravši neriješeno u Hadžićima 0:0.

Vladavića je na startu meča odlično zaustavio Kukrika, golman GOŠK-a, a do kraja poluvremena je Radnik prijetio još i preko Jašarevića, a gosti iz Gabele imali sjajnu šansu preko Jusufbašića, ali ostalo je 0:0.

Golova nije bilo ni u nastavku i timovi su podijelili bodove.

TOŠK je s ova tri boda ostao u igri za ulazak u Premijer ligu BiH, pošto je drugoplasirani i za liderom Posušjem kasni svega tri boda. Orašje, Radnik i GOŠK su u donjem dijelu tabele i očekuje ih borba za opstanak.