Muhamed Bešić dobio dva žuta kartona u roku od devet minuta, Ferencvaros poražen

Ferencvaros je večeras u zaostalom meču 4. kola mađarske OTP Bank lige poražen na gostovanju Puškaš Akademiji sa minimalnih 1:0.

Gol odluke postigao je Nunes dubooko u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, a posao je domaćinu umnogome olakšao i Muhamed Bešić.

Naime, bh. fudbaler je nervozno ušao u ovu utakmicu, te je u roku od devet minuta dobio dva žuta kartona i isključen je.

Prvo je Bešić požutio u 15., a onda i u 24. minuti i sudija mu je pokazao crveni karton i put ka svlačionici. Veznjak je tako ostavio na cjedilu svoj tim, a Puškaš Akademija je iskoristila brojčanu nadmoć na terenu i ostvarila trijumf.

Sada je Puškaš Akademija prišla na samo bod zaostatka Ferencvarosu, inače lideru šampionata sa 35 bodova. Kisvarda je drugoplasirana sa 34, koliko dakle ima i današnji rival Ferencvaroša na trećoj poziciji.