Mourinho doživio prvi poraz s Romom, Lazio nije opravdao ulogu favorita protiv Cagliarija

Odigrane su još dvije utakmice četvrtog kola italijanske Serije A, a dva rimska kluba ostvarila su loše rezultate.

Lazio nije opravdao ulogu favorita protiv Cagliarija i remizirao je rezultatom 2:2. U finišu prvog dijela Immobile je doveo rimski klub u prednost od 1:0.

Ipak, Lazio je brzo ispustio vodstvo. Joao Pedro u 46. i Balde u 62. minuti pogađali su za preokret Cagliarija. Domaći su uspjeli doći do boda kada je Cataldi pogodio u 83. minuti.

Roma je poražena na gostovanju kod Verone (3:2). Ovo je bio prvi poraz Mourinha na klupi Vučice u zvaničnim utakmicama. Rimljani su poveli preko Pellegrinija u 36. minuti.

Verona je došla do preokreta pogocima Baraka i Caprarija u 49. i 54. minuti, a nedugo nakon toga Ilić je postigao autogol za poravnanje. Veroni je trijumf donio Faraoni u 63. minuti.