Moskovljanima nedovoljno i 37 poena Jamesa, Valencia slavila nakon drame i produžetaka

Košarkaši Valencije slavili su nakon velike drame protiv CSKA rezultatom 105:103, a na kraju su viđena čak dva produžetka.

Mnogo bolja je bila Valencia u prvom dijelu, a već u drugoj četvrtini bilo je čak 15 poena prednosti za španski tim. Djelovalo je da povratka za CSKA nema, ali su se Moskovljani vratili.

Za četiri minute CSKA je istopio prednost od 15 poena i na odmor se otišlo rezultatom 47:43 za domaćina. U trećoj dionici gosti čak dolaze do prednosti, a onda su se ekipe smjenjivale u vodstvu do samog kraja i neriješenog rezultata.

Kao i cijeli meč, i produžeci su bili napeti, pa smo gledali dva. Ipak, drama je na kraju pripala spretnijoj ekipi, to je bila Valencia.

Po 22 poena u pobjedničkom sastavu postigli su Nikola Kalinić i Klemen Prepelič, dok je kod gostiju Mike James postigao 37 poena, ali je i to bilo nedovoljno.