Monchengladbach će još čekati na trofej, Sancho odveo Dortmund u polufinale Kupa Njemačke

Marco Rose se neće peharom oprostiti od Borussije Monchengladbach, jer je njegov tim večeras poražen na svom terenu od Borussije Dortmund, koja je trijumfom od 0:1 otišla u polufinale Kupa Njemačke.

Borussija Monchengladbach na trofej čeka već više od dvije i po decenije, a morat će još neki period. U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, a onda je u 66. minuti pogodio Jadon Sancho.

Prethodno je u 53. minutu poništen gol Erlinga Haalanda zbog faula, a prije toga i Marcusa Thurama za domaćina, u nadoknadi prvog poluvremena zbog ofsajda.

Ovo je bio veoma zanimljiv meč posebno iz razloga što je Rose vodio tim protiv svojih budućih poslodavaca, a s druge strane Edin Terzić je iskoristio priliku da se nametne za eventualni poziv nekog drugog kluba na ljeto.