Moćni Urugvaj razbio Ekvador i istakao kandidaturu za titulu na Copa Americi

U prvom kolu ovogodišnje Copa Americe (grupa C) Urugvaj je slavio protiv Ekvadora sa ubjedljivih 4:0 i tako istakao kandidaturu za trofej kontinentalnog prvaka.

Utakmicu koja se igrala u Belo Horizonteu Urugvaj je otvorio fantastično jer je već od šestog minuta vodio golom Nicolasa Lodeira. Od 24. minuta posao Urugvajcima je bio znatno olakšan jer je crveni karton zbog udaranja laktom u jednom vazdušnom duelu dobio Jose Quinteros.

To je otvorilo nove prilike za Urugvaj te je selekcija u nebeskočplavim dresovima dala još dva gola do poluvremena preko Edinsona Cavanija i Luisa Suaresa.

Konačnih 4:0 je postavio Ekvadorac Arturo Rafael Mina Meza koji je zatresao vlastitu mrežu.

Naredni rival u ovoj grupi Urugvaju je Japan, a Ekvador će igrati sa Čileom.