Mladost povela na Grbavici, Željezničar preokretom u drugom poluvremenu došao do bodova

Teže nego se očekivalo, Željezničar je večeras u sklopu 13. kola došao do pobjede nad davljenikom, ekipom Mladosti.

Prvo poluvrijeme proteklo je u letargičnom tonu, bez prevelikih uzbuđenja do samog pogotka gostiju. Domaćin je na Grbavici imao osjetno veći posjed lopte, ali teško dolazio u konkretnije prilike.

S druge strane, fudbaleri Mladosti su prijetili iz kontri i upravo jedna takva brza akcija urodila je plodom. Igrao se 38. minut, kada je Fanimo ušao u kazneni prostor Plavih i preciznim šutem iskosa matirao Erića. Hladan tuš za domaćina.

Na odmor su izabranici Ibre Rahimića otišli s tom minimalnom prednošću. Već na startu drugog dijela Amar Osim mijenja, umjesto Asim Zeca ulazi njegov stariji brat Ermin.

Odmah u nastavku se vidjela puno veća želja kod domaćih, koji nakon velikog pritiska dolaze do egala u 54. minuti, nakon što Štilić rutinski koristi sjajnu asistenciju Pavića. Kapiten Sulejman Krpić zatim u 70. minuti, nakon ubačaja sa strane, glavom poentira za preokret i vodstvo Plavih od 2:1.

Bilo je jasno da se Željezničar u potpunosti probudio, do kraja susreta nastavljale su se nizati prilike domaćih, ali skor se ipak nije mijenjao.

ŽELJEZNIČAR – MLADOST 2:1

Stadion Grbavica. Gledalaca: 4.023. Glavni sudija: Aleksandar Njegomirović (Prnjavor)

ŽELJEZNIČAR: Erić, Bogičević, Sipović, Stevanović, Pavić, Štilić (Bojo), Alispahić, Sadiković, Veselinović (Ramović), A. Zec (E. Zec), Krpić.

MLADOST: Velić, Horić, Bajić, Fanimo, Atajić, Hiroš, Hasić, Smajlagić (Vehab), Biber (Vazda), Begić, Isaković.