Mladost golom Hiroša nakon prvog dijela vodi na Otoci, Lukić nastavio tresti mreže i u kanjonu Vrbasa

Završena su prva poluvremena utakmica u kanjonu Vrbasa i na Otoci, a viđena su dva gola.

Prvi gol je bio djelo Amera Hiroša, koji je tako doveo Mladost u vodstvo protiv Olimpika, te se s tim rezultatom 0:1 otišlo na odmor.

Hiroš je pogodio u 16. minuti nakon što se našao u situaciji jedan na jedan s Hadžićem na golu Olimpika, a Vukovima je pripao drugi dio prvog poluvremena. Napadali su, Lekanić je tresao i prečku, Osmanović promašio zicer u 37. minuti, te Vukovi nisu uspjeli stići do poravnanja do isteka 45. minuta.

Krupa je ofanzivnom igrom na domaćem terenu prilično iznenadila Borac, koji se nije snalazio, a domaći su prijetili preko Modića i Puzigaće u više navrata.

Ipak, Borac je iskoristio svoj prvi pravi napad i šansu, te stigao do vodstva, koje mu je donio sjajni Jovo Lukić, koji je u 35. minuti zaobišao Kolaka i pogodio za 0:1.

Do kraja prvog dijela je ostalo 0:1 za Borac.