Mladost bez šansi u Bijeljini: Neuništivi Đurić s tri gola donio važnu pobjedu Radniku

Fudbaleri Radnika slavili su rezultatom 3:0 u Bijeljini protiv Mladosti Doboj-Kakanj u duelu šestog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Kao što je to najavio i trener Mladen Žižović, Radnik je morao od starta krenuti ofanzivno i pokušati doći do vitalna tri boda, nakon tri vezana poraza.

To se i dogodilo uz sjajnu igru Bijeljinaca od prve do posljednje minute. Već nakon 10 minuta igre domaći su imali tri stopostotne prilike, no Semir Bukvić je odbranio dva udarca Radovića, a i prečka je bila na strani Mladosti.

No, igrao se 15. minut kada je domaći tim odigrao lijep napad, a pogodak je postigao iskusni Velibor Đurić.

Domaćem timu je olakšana stvar nakon pola sata igre kada je gostujući stoper Šerif Hasić dobio zaslužen, direktan crveni karton. To je bio i rezultat prvog dijela.

I u nastavku potpuna ofanziva ekipe Radnika koja je krunisana u 66. minuti kada je novi gol postigao Velibor Đurić.

Poslije tog gola uslijedila je prilika za Nedima Mekića, ali je raspoloženi Semir Bukvić ponovo bio na visini zadatka i tako spasio svoj tim potpunog potopa u Bijeljini.

Ipak, do kraja smo vidjeli i het-trik. Sjajni Đurić je desetak minuta prije kraja uspio kompletirati sjajnu utakmicu i tako donijeti veliki trijumf svom timu za prekid crne serije.

Radnik – Mladost DK 3:0 (Đurić 16’, 66’, 79’)

Stadion: Gradski stadion Bijeljina. Gledalaca: 400. Sudija: Mateo Musa (Čitluk). Crveni karton: Hasić (Mladost).

Radnik: Bilobrk, Radović, Simonović, Mekić, Vasić, Popara, Peco, Maksimović, Karić, Đurić, Šubert.

Mladost: Bukvić, Horić, Vazda, Hiroš, Hasić, Delić, Biber, Vehab, Dujmović, Crnički, Bajić.