Mjesto gdje su imali prvi ATP okršaj: Džumhur i Bašić počinju kvalifikacije istog turnira

Dva najbolja bosanskohercegovačka tenisera, Damir Džumhur i Mirza Bašić, danas počinju kvalifikacije Kremlin kupa, ATP turnira u Moskvi iz serije 250.

Džumhura očekuje nešto lakši posao, a protivnik u prvom kolu kvalifikacija bit će mu domaći teniser Alexey Vatutin, 194. igrač svijeta. Do sada se nikada nisu sastajali, a bh. teniser je veliki favorit u ovom meču.

Bašić će se sastati sa Sebastianom Ofnerom, a Nijemac se nalazi na 165. mjestu na ATP listi. Ranije su imali dva meča, a u oba je slavio njemački teniser, koji je blagi favorit i danas.

Oba naša tenisera imala su zapažene rezultate na Kremlin kupu, a prije dvije godine kada je Džumhur osvojio turnir imali su međusobni meč. To je bio njihov prvi susret na nekom ATP turniru, a Džumi je pobijedio u polufinalu i na kraju osvojio turnir.

Prošle godine Džumhur je ispao u prvom kolu kada je izgubio od Egora Gerasimova, dok je Bašić došao do četvrtine finala gdje je ispao od Karena Khachanova, a ruski teniser je na kraju osvojio turnir.

Oba naša tenisera svoj meč danas neće početi prije 15 sati.