Mitrović apsolutni tragičar gostiju: Pored Sheffield Uniteda i Fulhama više ne stoji ‘nula’ na tabeli

U prvom današnjem meču petog kola Premier lige Sheffield United i Fulham su podijelili bodove rezultatom 1:1.

Nakon četiri kola, ova dva tima nisu imala niti jedan osvojeni bod. Sudbina je htjela da United i Fulham do prvog boda u novoj sezoni dođu baš u međusobnom ogledu.

Ipak, više za pobjedom mogu žaliti gosti koji su, po svjetskim kladionicama, već otpisani u borbi za opstanak.

Aleksandar Mitrović pravi je tragičar za tim iz Londona. Prvo je Mitrović pogodio prečku iz penala u 57. minuti, da bi onda, pri vodstvu svog tima rezultatom 1:0, skrivio jedanaesterac iz bezazlene pozicije iz kojeg su domaći stigli do poravnanja i boda.

Strijelci golova su bili Ademola Lookman u 77. minuti za vodstvo Fulhama na spektakularan način solo prodorom, a sa bijele tačke za domaće je bio precizan Billy Sharp, legenda kluba u 85. minuti.