Mir heroj Furije: Španija se provukla u nadoknadi, pa u produžecima deklasirala Obalu Slonovače

Olimpijska reprezentacija Španije uz dosta muke je uspjela da se plasira u polufinale Olimpijskih igara u Tokiju.

Španija je u četvrtfinalu sa 5:2 nakon produžetaka nadigrala Obalu Slonovače, a u jednom trenutku je bila na korak od poraza i eliminacije.

Eric Bailly je u 10. minuti doveo Obalu Slonovače u vodstvo, da bi dvadeset minuta poslije Dani Olmo uzvratio i poravnao na 1:1.

Taj rezultat je dugo stajao na semaforu, a onda u sudijskoj nadoknadi šok za Furiju. U 91. minuti je Gradel doveo Obalu Slonovače u vodstvo. Selektor Španije tada na teren šalje Rafu Mira, koji praktično iz prvog dodira s loptom postiže gol i spašava Španiju eliminacije!

Odveo je Mir golom za 2:2 meč u produžetak, a u njemu je brzo dosuđen i jedanaesterac za Španiju. Sigurno ga je izveo Oyarzabal i donio prednost od 3:2 Furiji.

Do kraja produžetaka je Španija stigla do dva gola i potpuno je deklasirala Obalu Slonovače., Mir je u 117. minuti povisio na 4:2, a onda je u nadoknadi kompletirao hat-trick i postavio konačnih, veoma visokih, 5:2.

U polufinalu će Španija igrati protiv pobjednika duela Japan – Novi Zeland.