Minimalne pobjede Malage i Osasune, Kodro odigrao cijeli meč

U terminu od 20:30 odigrane su tri utakmice 30. kola španske Primere, a Malaga je bolom Sandra Ramireza savladala Gijon na gostovanju (0:1), dok je istim rezultatom Osasuna slavila protiv Alavesa.

Idriss Carlos Kameni spasio je Malagu odbranom u 30. minuti, a samo deset minuta poslije Sandro Ramirez pogodio je za vodstvo gostiju od 0:1. U drugom dijelu utakmice bilo je prilika na obje strane, međutim rezultat se nije mijenjao.

Osasuna je pobijedila Alaves (0:1). U prvom poluvremenu gosti su imali prilike preko Sergija Leona, ali nije bilo promjene rezultata. Nakon nekoliko dobrih prilika u drugom dijelu, Alejandro Berenguer je postigao lijep gol za 0:1. Kenan Kodro je odigrao svih 90 minuta.

Deportivo La Coruna i Granada odigrali su utakmicu bez golova. La Coruna je imala mnogo više šansi, a u 77. minuti bili su veoma blizu vodtva, međutim Celso Bogres nije uspio realizovati penal. Do kraja je ostalo 0:0.