Minimalna pobjeda Manchester Cityja kod Sheffield Uniteda: Walker pogodio za trijumf Građana

Manchester City je u utakmici sedmog kola engleske Premier lige ostvario minimalnu pobjedu protiv Sheffield Uniteda na gostovanju (0:1), a jedini pogodak postigao je Kyle Walker.

Građani su prvu veću šansu imali preko Aymerica Laportea u 13. minuti, a prijetili su i preko Ferrana Torresa u 24. minuti. Walker je u 28. minuti zatresao mrežu domaćih za 0:1.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo većih prilika, a u drugom dijelu utamice vrijedna pomena je jedino šansa Riyada Mahreza, međutim rezultat se više nije mijenjao.