Milwaukee poveo u seriji protiv Atlante, povrijedila se zvijezda Hawksa

Milwaukee Bucksi su savladali Atlantu u State Farm Areni rezultatom 102:113 i tako poveli sa 2:1 u seriji, a za Hawkse je katastrofalna stvar to što je Trae Young izvrnuo zglob i pitanje je da li će se uspjeti oporaviti do četvrte utakmice.

Altanta je odlično počela utakmicu i povela sa 15 poena razlike, a Young je ubacio u prvom poluvremenu 17 poena. Ipak, Milwaukee su uspio vratiti u nastavku, tako da se na odmor otišlo neriješenim rezultatom (56:56).

U nastavku su ponovo domaći prvi stekli prednost, a Jang je pogađao. Potom se dogodio možda i ključni trenutak na utakmici kada je zvijezda Atlante nagazila na nogu sudije i ostao na parketu. Uspio se vratiti u posljednjoj četvrtini, ali je očigledno bilo da je povrijeđen.

Raspucao se Khris Middleton i postigao je 20 poena u četvrtom periodu, tako da je Milwaukee uspio slaviti čak i sa dvocifrenom razlikom (102:113).

Middleton je završio utakmicu sa 38 poena, uz 11 skokova i 7 asistencija. Giannis Antetokounmpo je dodao 33 poena uz 11 skokova. Na drugoj strani Young je imao 35 poena, a pratio ga je Danilo Gallinari sa 18.