Militao poklonio protivniku pogodak: Real Madrid poražen u malom gradskom derbiju

Real Madrid poražen je na gostovanju kod Getafea (1:0) u utakmici 19. kola španske La Lige, a Kraljevski klub je poraza koštala velika greška Edera Militaa.

Gosti su šokirani već u devetoj minuti. Militao je bespotrebno komplikovao i izgubio loptu, te je tako poklonio pogodak Getafeu. Enes Unal bio je strijelac za vodstvo domaćih od 1:0

Kraljevski klub je u nastavku utakmice napadao, a do kraja poluvremena dvije dobre šanse je imao Luka Modrić, te jednu Toni Kroos, međutim promjene rezultata nije bilo.

Nakon desetak minuta igre u drugom dijelu, Sandro Ramirez je bio u šansi za Getafe, no odbranio je Thibaut Courtois. David Alaba je bio blizu iz slobodnjaka, pokušao je Isco u nadoknadi, no promjene nije bilo.

Grešku Militaa i pogodak Unala možete pogledati OVDJE.