Milioneri slavili na Opel Areni: Edin Terzić odveo Borussiju Dortmund u Ligu prvaka

Borussia Dortmund slavila je na Opel Areni protiv Maiza rezultatom 1:3, a tako su Milioneri osigurali plasman u Ligu prvaka i naredne sezone kolo prije kraja.

Dortmund je u prednost doveo Raphael Guerreiro u 23. minuti nakon asistencije Jadona Sancha, a dvije minute prije kraja prvog dijela utakmice Marco Reus je udvostručio prednost gostiju.

Jean-Paul Boetius je imao prvu veću šansu za Mainz u 53. minuti, a nakon toga Roman Burki je zaustavioudarac Dannyja Latze. Julian Brandt je sve riješio golom za 0:3 u 80. minuti.

Konačan rezultat postavio je Robin Quaison u prvoj minuti sudijske nadoknade pogotkom iz penala, a tako je trener bh. korijena Edin Terzić izborio plasman u Ligu prvaka s Milionerima. Na kraju sezone Terzić će otići sa klupe Borussije.