Milanu i Napoliju po bod: Krunić odigrao 90 minuta i asistirao za remi u velikom derbiju

U derbiju 13. kola italijanske Serije A Milan i Napoli su remizirali rezultatom 1:1 uz sjajan nastup bosanskohercegovačkog reprezentativca Radeta Krunića.

Početak utakmice nije ponudio mnogo toga, ali se onda naglo intenziviralo i ‘zakuhalo’ na terenu. Igrao se 24. minut kada je odbrana Rossonera slabo odreagovala, a gol je postigao sve bolji Hirving Lozano.

No, Rossoneri se nisu predali. Samo pet minuta kasnije Rade Krunić je dodao do Giacoma Bonaventure, a povremeni italijanski reprezentativac zakucao je loptu u mrežu gostiju postigavši fenomenalan pogodak.

To je bio i rezultat prvog dijela, a u finišu Ante Rebić mogao je donijeti prednost Milanu. Ipak, promašio je iz sjajne pozicije.

Nastavak nije donio mnogo šansi, izdvaja se pokušao Krzysztofa Piateka iz 79. minute, no gola nije bilo.

Ostalo je 1:1, tako da je bh. reprezentativac, koji je odigrao odlično svih 90 minuta, asistirao za konačnih 1:1.