Milan u sedmoj minuti nadoknade spasio bod, Roma u finišu meča do trijumfa nad Fiorentinom

Najveći broj utakmica 25. kola Serije A odigran je večeras, uz nekoliko veoma zanimljivih rezultata.

Milan polako gubi trku sa Interom za titulu, danas je dočekao na svom terenu ekipu Udinesea i nije pobijedio. Čak je spašavao bod. Imali su loptu u svom posjedu domaći, šanse preko Kessieja i Diaza u prvom, odnosno Meitea i Kessieja u drugom, kao i preko Castilleja, ali su gol postigli gosti koji su kaznili domaćina.

Igrao se 68. minut kada je De Paul nabacio iz kornera, a Becao je dobro skočio i pogodio. Nespretna intervencija odbrane na kraju je koštala tri boda goste, ispostavit će se, jer su domaći uspjeli da postignu gol u posljednjim trenucima utakmice.

Tada je rukom igrao igrač Udinesea, Kessie je uzeo loptu u svoje ruke i pogodio u sedmoj minuti nadoknade za konačnih 1:1. Naš Rade Krunić susret je odgledao s klupe Milana.

U derbiju “Della Lanterna” nije bilo pobjednika. Genoa je povela preko Zapacoste u 52. minutu utakmice, da bi Toneli izjednačio za Sampdoriju u 77.

Fiorentina je u derbiju kola dočekala ekipu Rome, a pobjedu su odnijeli gosti. Nakon prvih 45 minuta golova nije bilo, a onda je Spinazzola uspio dovesti goste u prednost lijepim pogotkom.

Ipak, nakon jedne kontre Fiorentine, domaćin stiže do izjednačenja i to autogolom upravo Spinazzole. Diawara je donio pobjedu Romi dvije minute prije kraja, ispostavilo se nakon intervencije VAR tehnologije.

Edin Džeko se još oporavlja od povrede, nije bio u konkurenciji kod Vučice.