Milan prokockao dvostruko vodstvo, Krunić ušao u samom finišu

Rossoneri su poveli već u 8. minuti kada je Bacca umakao odbrani domaćih i čini se ipak, nakon malog ofsajda pogodio za 0:1. To nije obeshrebrilo tim iz Toskane koji je napadao u nastavku meča, a do zasluženog poravnanja stigli su u 32. minuti kada je Zielinski poslije sjajnog proigravanja Saponare udarcem kroz noge matirao Donnarummu.

I nastavak je počeo odlično za Milan. Nakon jedne odbijene lopte u 48. miniti usamljeni Bonaventura je smireno reagovao i Rossonerima je vratio vodstvo. Empoli je odlično igrao, bio je bolji rival većim dijelom meča, a u 61. minuti iskusni Massimo Maccarone je takvu igru domaćih krunisao novim golom, nakon što je jednu odbijenu loptu pospremio u mrežu.

Do kraja nije bilo promjene rezultata i ostalo je 2:2, pa je Milan propustio priliku da se dodatno priključi vrhu tabele, a potencijalni bh. reprezentativac Rade Krunić u igru je ušao u 87. minuti.