Milan jedva do boda s igračem više protiv SPAL-a, novi poraz Fiorentine

Novi očajan meč Fiorentine, ovog puta u 29. kolu Serije A.

Ljubičasti su danas poraženi usred Firence od Sassuola i to ubjedljivo, 1:3. To je peta utakmica zaredom bez pobjede za Fiorentinu.

Počelo je penalom, Castrovilli je neoprezno startovao, a Defrel je iskoristio najstožu kaznu.

Igrao se 35. minut kada je Fiorentina gubila sa 0:2. Loptu je dočekao Defrel u kaznenom prostoru i svojim drugim golom povećao prednost Sassuola.

Pravi tragičar večerašnje utakmice jeste Castrovilli koji je izgubio loptu praktično u petercu, a Muldur je to iskoristio i pogodio za 0:3.

Utješni gol za domaće postiže Cutrone u 90. minutu.

U duelu Verone i Parme domaći su uspjeli stići do pobjede na Bentegodiju. Kaluševski je doveo goste u prednost u 14. minutu, ali je odlični Di Carmine iz penala u trećem minutu nadoknade uspio izjednačiti.

Zaccagni je doveo domaće u prednost, ali je Gagliolo izjednačio na 2:2.

Pobjedu domaćima donosi rezervista Pessina u 81. minutu.

U duelu Leccea i Sampdorije gosti su izašli kao pobjednici. Ramirez je doveo goste iz penala u prednost u 40. minutu, da bi Mancosu takođe iz penala izjednačio.

Novi penal u 75. minutu, Ramirez ponovo siguran za pobjedu Sampe.

SPAL je umalo savladao Milan, bilo je 2:2 u meču u kojem su domaći imali igrača manje skoro sat vremena, računajući i nadoknade vremena.

Domaći su stigli do prednosti u 13. minutu kada je nakon velike gužve u kaznenom prostoru Valoti uspio pogoditi za 1:0.

Magičan trenutak u 30. minutu, Floccari šutira nevjerovatno sa 30 metara, uspjeva da smjesti loptu u mrežu za 2:0.

Od 43. minuta domaći ostaju sa igračem manje pošto je D'Alessandro dobio crveni karton, ali Milan nije to uspjevao da iskoristi sve do 79. minuta.

Tada je Rafael Leao uspio pogoditi za smanjenje rezultata, najavio je da Milan može do izjednačenja.

To se i desilo, bizarni autogol Vicarija za veliku radost i jedva osvijeni bod gostiju.

Asmir Begović i Rade Krunić s klupe Milana su odgledali cijeli meč.