Metropolitans 92 poražen na gostovanju kod Le Mansa, Halilović pružio dobru partiju

Metropolitans 92 poražen je na gostovanju poražen je od Le Mansa u utakmici petog kola francuskog košarkaškog prvenstva (95:88), a dobru partiju pružio je kapiten košarkaške reprezentacije Bosne i Hercegovine Miralem Halilović.

U prvoj četvrtini vodstvo se smjenjivalo i rezultat je bio u egalu, da bi u drugom periodu Le Mans odigrao bolje i imao je konstantno prednost te je sa osam poena “viška” otišao na odmor (48:40).

U nastavku ponovo je rezultat bio u egalu, a Metropolitans 92 je u nekoliko navrata dolazio do male prednosti. Ipak, finiš četvrtog perioda pripao je domaćima, koji su bez većih problema priveli susret kraju i slavili sa 95:88.

Halilović je u poraženoj ekipi odigrao nešto više od 25 minuta, a u tom periodu ubacio je deset poena. Vrijedi istaći da je imao samo jedan promašaj iz igre. Tome je dodao dva skoka i tri asistencije. Kapiten Zmajeva nedavno se tek oporavio do povrede.

U redovima Le Mansa po 22 poena ubacili su Bigote i Soko, dok je Banforth dodao jedan manje. Kod Metropolitans 92 najefikasniji bio je Brown sa 18 poena, pet skokova i četiri asistencije.