Messi s tri asistencije režirao preokret PSG-a protiv St. Etiennea, dva gola Marquinhosa

PSG je uspio da u 15. kolu francuske Lige 1 savlada St. Etienne u gostima sa 1:3.

Poveo je najtrofejniji francuski tim sa 1:0 u 25. minuti preko Bouange, ali u posljednjoj minuti poluvremena St. Etienne ostaje s igračem manje jer crveni karton dobija Kolodziejczak.

U drugoj minuti nadoknade prvog dijela Messi asistira za Marquinhosa koji poravnava na 1:1, a u nastavku Sveci dolaze i do preokreta.

Di Maria je u 79. minuti pogodio za 1:2, a Marquinhos ponovo u sudijskoj nadoknadi pogađa i stiže do svog drugog gola za konačnih 1:3.

Messi je bio asistent kod sva tri gola PSG-a.