Messi srušio Celtu na Nou Campu: Dva gola iz slobodnjaka i hat-trick argentinskog čarobnjaka

U 13. kolu španske Primera lige, Barcelona je na Nou Campu pobijedila Celtu sa 4:1 i vratila se na diobu prvog mjesta sa Real Madridom.

Katalonci su poveli u 23. minuti kada je Lionel Messi pogodio iz jedanesterca, ali su gosti iz Viga uspjeli da poravnaju preko Lucasa Olazae u 42. minuti.

A onda je na scenu stupio čarobnjak iz Rosarija. Messi je sjajnim golom iz slobodnjaka u 45. minuti vratio prednost Barci, a već na startu drugog dijela, u 48. minuti kompletirao je hat-trick drugim golom iz slobodnog udarca.

Do kraja je Sergio Busquets u 85. minuti pogodio za konačnih 4:1, pa Barca sada ima 25 bodova na diobi prvog mjesta sa Real Madridom.

Golove sa utakmice možete pogledati OVDJE.