Mešanović strijelac za Mladu Boleslav, Astana se dugo mučila protiv totalnog autsajdera

Prva dva revanš susreta drugog pretkola Evropske lige su završena, a prolaz dalje su izborili Astana i Mlada Boleslav.

Astana je na jedvite jade savladala predstavnika Andore Santa Colomu, čiji je otpor slomila tek u finišu susreta.

Rezultat prvog meča u Andori bio je 0:0, a Santa Coloma je na startu ove utakmice u Kazahstanu šokirala domaćine i u 7. minuti povela s 0:1.

Astana je u 24. minuti izjednačila iz penala preko Sigurjonssona, ali se onda nastavila patiti.

Heroj Kazahstanaca večeras je bio Tomasov, koji je pogocima u 73. i 79. minuti donio prednost od 3:1 Astani, a isti igrač je u sudijskoj nadoknadi kompletirao hat-trick i ovjerio pobjedu domaćina (4:1).

U drugoj utakmici, Mlada Boleslav je u sjajnom meču nadigrala kazahstanski Ordobasy i prošla u treće pretkolo.

Matejovsky je Čehe doveo u vodstvo u 8. minuti, a na 0:2 je povisio Komlichenko iz penala u 32. minuti susreta.

Na samom kraju poluvremena Ordabasyju nadu vraća Shchetkin, koji pogađa na 1:1.

Sve nade domaćih je ugasio bh. internacionalac Muris Mešanović, koji je za 1:3 pogodio u 47. minuti, a do kraja su domaći preko Diakhitea samo uspjeli smanjiti na 2:3.

Češki tim je prošao dalje, pošto je prvi meč završen 1:1. Za Ordabasy je 90 minuta odigrao Mirzad Mehanović.