Memphis Grizzliesi prvaci Ljetne NBA lige, Brandon Clarke proglašen za MVP-a

Memphis Grizzlies su osvajači ovogodišnje Ljetne NBA lige, održane u Las Vegasu.

U finalu su pobijedili Minnesota Timberwolvese, 95:92, koji su prethodno u polufinalu eliminisali Brooklyn našeg Džanana Muse.

Grizzliesi su držali konce tokom najvećeg dijela susreta, imali i vodstvo od 56:39 na poluvremenu, ali su ipak u završnici dozvolili Timberwolvesima da se trojkom Bates-Diopa u zadnjih pola minute približe na 93:92. Ipak, Keenan Evans je zatim pospremio slobodna bacanja za 95:92, što se ispostavilo kao konačan rezultat, jer je na drugoj strani Kelan Martin promašio šut za tri poena.

Najefikasniji u redovima pobjedničkog tima bio je Grayson Allen (17 poena), dok je Brandon Clarke dodao 15 poena i 16 skokova. Upravo je Clarke, inače 21. pick ovogodišnjeg drafta, proglašen za MVP-a Ljetne lige.

Kod Minnesote je najbolji bio pomenuti Martin (19 poena).

Što se tiče NBA lige, sada slijedi duža pauza od mečeva, početkom oktobra kreću pripremne utakmice.