Medvedev u trećem grand slam finalu: Rus pobijedio Tsitsipasa, sada ga čeka Nadal

Daniil Medvedev pobijedio je Stefanosa Tsitsipasa u četiri seta (7:6(5), 4:6, 6:4, 6:1) te se tako plasirao u svoje treće grand slam finale. U finalu Australian Opena čeka ga Rafael Nadal.

U prvom setu oba tenisera držala su servis i otišlo se u taj brejk. Tsitsipas je vodio sa 4:1 i igrao je odlično do promjene strana. Međutim, Rus je napravio seriju od 6:1 i dobio je taj brejk sa 7:5.

Grk je na početku drugog seta oduzeo servis protivniku. Medvedev je brejkom uzvratio u šestom gemu za 3:3. Ipak, pri rezultatu 4:4 Medvedev je napravio niz grešaka i tako je poklonio brejk prednosti rivalu, što je bilo dovoljno da Tsitsipas dobije set sa 6:4.

Medvedev se u trećem setu brzo oporavio. Odmah na startu spasio je dvije brejk lopte, a potom je sigurno držao svoj servis. Grčki teniser je prve znakove popuštanja imao u šestom gemu, da bi u desetom kada je servirao za ostanak u setu izgubio servis, a time i treći set sa 6:4.

Ruski teniser je veoma lako dobio četvrti set. Napravio je brejk u četvrtom gemu, a potom je to lako potvrdio svojim servisom. Tsitsipas se potpuno predao i Medvedev mu je još jednom oduzeo servis i dobio četvrti set sa 6:1 za prolazak u finale.