Meč obilježio čuveni huk sa tribina: Labudovi slavili na Oakwellu i zakoračili u finale play-offa

U drugom polufinalnom okršaju play-offa Championshipa pobjedu je ostvario Swansea na Oakwellu protiv Barnsleyja (0:1), a ovaj susret obilježio je čuveni huk navijača sa tribina jer je dozvoljeno prisustvo publike u utakmicama doigravanja za više rangove u Engleskoj.

U prvom poluvremenu nije bilo mnogo velikih uzbuđenja, a Swansea je iz jedine prave prilike došao do prednosti od 0:1. Andre Ayew je pogodio za vodstvo Labudova u 39. minuti, a u drugom poluvremenu gosti su uspjeli obraniti svoj gol.

Barnsley je na startu drugog dijela imao šansu preko Carlton Morris, a zaim je pokušao i Callum Brittain nakon odbijene lopte. Nastavili su prijetiti preko Cauleya Woodrowa, te još jednom Carltona Morrisa.

Swansea je u drugom dijelu drugog poluvremena imao šanse i mogao je udvostručiti prednost. Pokušavali su Conor Hourihane, Jamal Lowe i iskusni Wayne Routledge.

U sudijskoj nadoknadi Morris je umalo postigao senzacionalan pogodak petom, međutim rezultat se nije mijenjao do posljednjeg sudijskog zvižduka.

Ranije je odigrano prvo polufinale u kojem je Bournemouth savladao Brentford sa 1:0 te sa golom prednosti ide u goste na revanš.