Meč kakav je Žižović priželjkivao: Zrinjski lagano prošao Krupom, treći trijumf u nizu Plemića

Fudbaleri Zrinjskog upisali su lagan trijumf na gostovanju Krupi rezultatom 3:0 u devetom kolu Premijer lige.

U današnjem meču u Krupi na Vrbasu sve se dešavalo baš onako kako su gosti i zamišljali. Golovi u ranoj fazi meča, igrač više i vrlo siguran trijumf Plemića.

Prvu veliku šansu imao je u osmoj minuti Stefan Nikolić za domaći tim. Mostarci su mu ostavili mnogo prostora, a on je silovitim udarcem sa distance uzdrmao prečku.

Zrinjski je u vodstvo došao u 13. minuti iz prve velike šanse. Ubačaj je izbacila odbrana Krupe, a Zlomislić je u punom trku naletio na odbijenu loptu i zakucao je u mrežu domaćina.

Samo pet minuta kasnije, gosti su postili i drugi gol. Todorović je nakon nekoliko lijepih poteza po lijevoj strani ubacio, a Bilbija se sjajno snalazi i matira golmana Kolaka.

Vrlo važan detalj zabilježen je u 24. minuti. Zlomislić je u jednom duelu udario Nikolića u lice, nakon čega sudija Kaljanac nije dosudio prekršaj. Ofanzivac Krupe je tu vrlo žustro reagovao i zbog prigovora je dobio direktan crveni karton.

Do kraja prvog dijela više nije bilo uzbuđenja. U nastavku Zrinjski nije srljao.

Nakon ulaska u igru je Ivan Enin imao stopostotnu šansu u 64. minuti, ali je promašio nakon povratne lopte otprilike sa bijele tačke.

Ipak, četiri minute kasnije novi gol Plemića. Filipović je vratio loptu u peterac, gdje je čekao Trebotić i lagano pogodio za 0:3.

Enin je u novoj šansi bio u 78. minuti, sa svega pet metara pogodio je direktno u golmana Kolaka, da bi na drugoj strani nakon sjajnog driblinga Golubović šutirao pored gola.

Ostalo je 0:3 tako da je Zrinjski, nakon eliminacije iz Evrope, nastavio dobar niz u Premijer ligi i upisao treću vezanu pobjedu.

Krupa – Zrinjski 0:3 (Zlomislić 13’, Bilbija 18’, Trebotić 68’)

Stadion: Gradski stadion Krupa na Vrbasu. Gledalaca: /. Sudija: Haris Kaljanac (Sarajevo). Žuti kartoni: Modić (Krupa), Bilbija (Zrinjski). Crveni karton: Nikolić (Krupa).

Krupa: Kolak, Karišik, Redžić, Makitan, Puzigaća (od 57’ Filipović), Palić, Svraka (od 46’ Dujaković), Andrejić, Mandić (od 57’ Modić), Simonović i Nikolić.

Zrinjski: Brkić, Ćorluka, Zlomislić, Stojkić (od 62’ Enin), Todorović, Bekić, Jakovljević, Trebotić (od 71’ Arežina), Filipović (od 71’ Govedarica), Bilbija (od 79’ Mašić) i Ivančić (od 62’ Tičinović).