Matea Tavić u novom klubu: Njemački prvak poželio dobrodošlicu Zmajici

Aktuelni njemački prvak u ženskoj košarci, Rutronik Stars Keltern, poželio je dobrodošlicu reprezentativki BiH Matei Tavić.

Aktuelni njemački prvak u ženskoj košarci, Rutronik Stars Keltern, putem društvenih mreža poželio je dobrodošlicu reprezentativki BiH Matei Tavić.

Zmajica je još prije Eurobasketa potpisala za ovu ekipu, čiji dres već nosi kapitenka našeg nacionalnog tima Milica Deura.

Keltern je danas i zvanično najavio dolazak druge bh. košarkašice. Matea Tavić (29) iza sebe ima uspješnu sezonu u Bugarskoj, gdje je sa ekipom Beroe osvojila tri trofeja (WABA liga, Kup i domaće prvenstvo).

Ova rođena Zeničanka bila je i bitan kotač u mašineriji selektora Gorana Loje, odnosno reprezentaciji BiH koja je osvojila senzacionalno peto mjesto na proteklom Evropskom prvenstvu u Španiji i Francuskoj. Prosječno je na EP bilježila 7 poena, 4,2 asistencije i 2,5 skokova.