Mašić: U zadnjih deset dana ostvarili smo tri impresivne pobjede, ali protiv Sarajeva ima dodatnu težinu

Mladi vezni igrač Širokog Brijega Ilija Mašić nakon zvaničnog debija u dresu prve ekipe nije krio oduševljenje.

Da stvar bude veća, tim sa Pecare je u osmini finala Kupa BiH nadigrao Sarajevo sa 3:2 i plasirao se dalje.

“Presretan sam zbog pobjede i prolaska dalje. U zadnjih deset dana ostvarili smo tri impresivne pobjede. Međutim, ova protiv FK Sarajevo imala je dodatnu težinu jer je Kup utakmica, a protivnik odličan. Ipak, iskoristili smo prednost domaćeg terena i zasluženo prošli dalje. Iskreno, nisam zamišljao službeni debi u ovako odličnoj utakmici, na kraju je ispalo bolje od očekivanog. Moram priznati kako sam u prvih desetak minuta hvatao ritam utakmice budući da sam ušao bez zagrijavanja. No, u drugom sam poluvremenu uz pomoć suigrača uhvatio pravi ritam, upisao i asistenciju Dominiku Kovačiću za izjednačujući pogodak. Želim se zahvaliti stručnom štabu i svim saigračima na podršci. Nadam se kako ćemo nastaviti odličan niz i već u subotu protiv Čelika upisati nove bodove”, izjavio je Mašić.