Manchester United i Villarreal večeras u Gdanjsku se bore za trofej Evropske lige

Nogometaši Manchester Uniteda i Villarreala večeras igraju finale Evropske lige. Susret počinje u 21 sat u Gdanjsku.

Do sada su se ove dvije ekipe u evropskim takmičenjima susrele četiri puta, a sve su utakmice završile bez golova.

Villarreal nikada nije bio u finalu velikih evropskih kupova, United je tri puta osvojio Ligu prvaka, a Evropsku ligu jednom – 2017. godine.

Oprečna je situacija s trenerima. Villarrealov Unai Emery tri je puta sa Sevillom osvojio Evropsku ligu i zajedno s Giovannijem Trappatonijem drži rekord. Ole Gunnar Solskjaer do sada nije osvojio evropski naslov.

Villarreal je u četvrtfinalu pobijedio Dinamo, a u polufinalu Arsenal. United je u četvrtfinalu bio bolji od Granade, a u polufinalu od Rome. Osim naslova pobjednika, osvajač Evropske lige izborit će i nastup u Ligi prvaka sljedeće sezone.

Za gledaoce u BiH osiguran je direktan TV prenos na kanalu Arena Sport 1.