Manchester City se lako obračunao sa Fulhamom u FA Cupu, Građani prva ekipa sa 100 golova ove sezone

Fudbaleri Manchester Cityja prošli su u narednu fazu FA Cupa pobjedom nad Fulhamom 4:0.

Mrežu Fulhama načeo je Gundogan, koji je u osmom minutu s bijele tačke pogodio za 1:0. Samo 11 minuta kasnije Bernardo Silva je udvostručio prednost, a tim rezultatom otišlo se na pauzu.

U nastavku aktuelni šampion Engleske uspio je da postigne još dva gola. Gabriel Jesus je u 72. minuti povisio na 3:0, dok je tri minuta kasnije, Brazilac pogodio i za konačnih 4:0.

Tim Pepa Guardiole je tako postao prvi klub u Evropi koji je postigao 100 golova u svim takmičenjima ove sezone.