Malmo prošao u drugo pretkolo LP, Fola iznenađujuće ispala od gibraltarskog kluba

Završene su tri revanš utakmice kvalifikacija za Ligu prvaka, a Malmo je remijem protiv Rige prošao dalje, dok je Fola iznenađujuće ispala od Lincoln Red Impsa. Flora je potvrdila trijumf iz prve utakmice protiv Hiberniansa i prošla u drugo pretkolo.

Malmo je remizirao sa Rigom (1:1), a tako je švedski klub sačuvao prednost jednog gola iz prvog susreta. Malmo je poveo preko Čolaka u 33. minuti, a Paurević je izjednačio u 57. minuti i do kraja susreta rezultat se nije mijenjao.

Od prve minute za Malmo je igrao reprezentativac Bosne i Hercegovine Anel Ahmedhodžić, dok je Adi Nalić presjedio meč na klupi.

Fola je iznenađujuće remizirala sa Lincolnom kod kuće (2:2), a večeras su u revanšu i dalje bili favoriti za prolazak dalje. Ipak, luksemburški prvak doživio je težak poraz (5:0). Po dva gola postigli su De Barr i Walker, a jedan je dodao Ronan.

Luksemburški klub je igrao i sa igračem manje, jer je Hym dobio drugi žuti karton u 65. minuti, a za Folu je u drugom dijelu utakmice priliku dobio Mirza Mustafić, dok je Veldin Muharemović ostao na klupi.

Nakon pobjede kod kuće od 2:0, Flora je večeras slavila i na gostovanju kod Hiberniansa sa Malte (0:3). Za estonski klub pogotke su postigli Zenjov, Sappinen i Reinkort.

adi nalicanel ahmedhodzicfolakvalifikacije za ligu prvakamalmomirza mustaficveldin muharemovic