Maletić spasio Baždarevićev Paris FC u regularnom dijelu, ali Parižani ispali na penale od Lensa

Paris FC koji sa klupe predvodi Mehmed Baždarević i za koji nastupa Marko Maletić, ispao je večeras iz doigravanja za plasman u Ligue 1 izgubivši od Lensa nakon penala.

Iako je glavni cilj bio opstanak kluba u drugom rangu francuskog fudbala, Baždarević je uspio odvesti Paris FC u doigravanje za plasman u najviši rang.

Parižani su večeras protiv Lensa bili opasniji. Imali su više loptu u posjedu i stvorili više šansi, međutim Lens je pogodio preko Thierryja Ambrosea i 16. minuti i vodio sve do samog finiša utakmice.

Baždarević je u 83. minuti priliku s klupe dao nekadašnjem mladom reprezentativcu Bosne i Hercegovine Marku Maletiću, koji je u trećoj minuti sudijske nadoknade pogodio za 1:1 i otišlo se u produžetke.

U produžecima nije bilo golova, te se pristupilo izvođenju penala. Maletić je pogodio prvi penal, ali je u trećoj seriji Perraud promašio što je na kraju koštalo Paris FC.