Maksimović donio Radniku tri boda u Vrapčićima, neefikasni Velež ostaje u “zoni ispadanja”

Ekipa Radnika odnijela je sva tri boda iz Vrapčića. Bijeljinci su ostvarili minimalnu, ali itekako dragocjenu pobjedu, dok Velež s ovim porazom i dalje ostaje na predzadnjem mjestu prvenstvene tabele.

Nakon uvodnog ispitivanja snage, uslijedile su dobre šanse na obje strane. Fajić nije iskoristio svoju ispred gola Radnika, dok je Pecin šut odbranio vratar Veleža Bobić. Golman domaćih iskazao se i kod šuta Maksimovića, može se reći da je doslovce bio najzaslužniji što je poluvrijeme zaključeno sa 0:0 na semaforu.

U drugom dijelu Velež je preuzeo inicijativu, stvorio nekoliko prilika. Međutim, neefikasni domaći fudbaleri nisu nijednu iskoristili i uslijedila je kazna. Maksimović je u 69. minuti konačno savladao Bobića i doveo Radnik u vodstvo.

Rođeni su zatim pokušavali na sve načine doći do izjednačenja, ali Bijeljinci su se uspjeli odbraniti i doći do kompletnog plijena.

Radnik se tako dočepao gornje polovine tabele, dok Mostarci ostaju u takozvanoj “zoni ispadanja”.

VELEŽ – RADNIK 0:1

VELEŽ: Bobić, Manev, Kalezić, Urdinov, Zvonić, Zeljković, Ćosić, Ferreyra, Ćivić, Fajić, Brandao.

RADNIK: Bilobrk, Radović, Bradonjić, Simonović, Mekić, Vasić, Popara, Peco, Maksimović, Đurić, Šubert.