Majstorska asistencija Džeke nedovoljna Romi: Vučica posustaje u borbi za Ligu prvaka

Roma je propustila veliku priliku da ostvari pobjedu na gostovanju kod Genove na Marasiju u 35. kolu italijanske Serije A, ali na kraju je završeno 1:1 i tako je Vučica popustala u borbi za Ligu prvaka. Edin Džeko upisao je majstorsku asistenciju.

Genoa je prva zaprijetila kada je u četvtoj minuti šutirao Gianluca Lapadula. Domaći su nastavili sa šansama, a pokušavali su Miguel Veloso i Cristian Kouame. Veliku priliku za Romu propustio je Federico Fazio u 19. minuti.

Domaći su nastavili sa napadima, a ponovo su pokušali Kouame i Lapadula. Edin Džeko je imao dobar pokušaj glavom u 32. minuti, a u nastavku viđene su još prilike Lapadule na jednoj, te Lorenza Pellegrinija na drugoj strani.

Nicolo Zaniolo je uputio snažan udarac u 57. minuti, ali promjene rezultata nije bilo. Nove šanse imali su Lapadula i Džeko u nastavku. Roma je povela u 82. minuti kada je Džeko majstorski asistirao Stephanu El Shaarawyju za 0:1. Cristian Gabriel Romero je izjednačio u prvoj minuti sudijske nadokade, a Genoa je do kraja promašila i penal za pobjedu.

Roma tri kola prije kraja zaostaje tri boda za četvrtoplasiranom Atalantom, te četiri boda za trećeplasiranim Interom.

STATISTIKA: GENOA – ROMA