Majstorije Quaresme i Mertensa obilježile duele u grupi B

Već u prvoj minuti Milik je u sjajnoj šansi, ali promjene rezultata nema da bi četiri mintue poslije prijetio Mitroglou baš kao i u desetoj minuti, ali je odbrana Napolitanaca na čelu sa Reinom otklonila opasnost na vrijeme.

Napoli do vodstva stiže u 20. minuti utakmice. Faouzi Ghoulam je izveo korner, a Marek Hamsik je pogodio mrežu Benfice za veliku radost domaćih navijača i rezultat prvog dijela. U 51. minuti Mertens je postigao sjajan pogodak da bi tri minute poslije Julio Cesar napravio jedanaesterac, a siguran realizator najstrožije kazne je bio Milik.

Konačan rezultat utakmice je postavio ponovo Mertens svojim drugim golom u 58. minuti utakmice da bi pet minuta poslije poljski napadač Milik bio u još jednoj šansi, ali je šutirao preko gola. Gosti u 71. minuti preko Guedesa stižu do pogotka, a u 86. minuti Salvio postavlja konačan rezultat utakmice.

U drugom susretu ove grupe Besiktas i Dynamo Kiev su podijelili bodove, bilo je 1:1. Quaresma je u 29. minuti iz slobodnjaka pogodio za Besiktas dok su gosti izjednačili u 65. minuti utakmice preko Tsygankova koji je pogodio poslije centaršuta Rybalke.

Napoli-Benfica 4:2 (Hamsik 20’, Mertens 51’, 58’, Milik (p) 54’; Guedes 71’, Salvio 86’)
Besiktas-Dynamo Kiev 1:1 (Quaresma 29’; Tsygankov 65’)

Ricardo Quaresma Goal HD – Besiktas 1-0 Dynamo… by Zkrisz

1-1 Viktor Tsygankov Goal HD Besiktas 1… by hqfootball2016

Marek Hamšík Goal HD – Napoli 1-0 Benfica 28… by 1SportS

2-0 Dries Mertens Goal HD – Napoli 2-0 Benfica… by Football2Live

3-0 Arkadiusz Milik Goal HD – Napoli 3-0… by Football2Live

4-0 Dries Mertens Second Goal HD – Napoli 4-0… by eurofoot2

4-1 Goncalo Guedes Goal HD – Napoli vs Benfica by lifefootball