Luka Menalo u sudijskoj nadoknadi pogodio za prolazak Olimpije, Tomislav Tomić upisao asistenciju

Slovenska Olimpija uspjela je proći u drugo pretkolo Evropske lige zahvaljujući pobjedi na gostovanju protiv latvijskog RFS-a od 0:2, a drugi pogodak u sudijskoj nadoknadi postigao je Luka Menalo.

Olimpija je na svom terenu u prvoj utakmici izgubila sa 2:3, tako da im je bila potrebna pobjeda sa dva gola razlike ili sa jednom, ali iz četiri ili više postignutih golova. U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Endri Cekici je pogodio za 0:1 na asistenciju Tomislava Tomića.

Klub iz Ljubljane stvarao je prilike, a u trećoj minuti sudijske nadoknade uspjeli su doći do drugog pogotka koji ih je odveo u drugo pretkolo. Postigao ga je bosanskohercegovački fudbaler, Luka Menalo, koji je na posudbi iz Dinamo Zagreba.