Ludnica u derbiju Jadrana: Rijeka promašila penal u 96. minuti, Hajduk ponovo nosi bodove s Rujevice

Fudbaleri Hajduka drugi put u 17 dana pokorili su Rijeku i u novom jadranskom derbiju došli su do minimalne pobjede rezultatom 1:0.

Gotovo preslikano kao prije 17 dana, Hajduk je slavio u Rijeci rezultatom 1:0, u utakmici u kojoj je domaćin više prijetio, ali svoje šanse nije iskoristio.

I ovoga puta Hajduk je u nastavku došao do vodstva, a strijelac jedinog gola bio je turski internacionalac Umut Nayir.

U šestoj minuti nadoknade Rijeka je mogla do poravnanja, ali je Franko Andrijašević promašio penal. Tačnije, odbranio mu je Lovre Kalinić.

Meč su odigrala trojica bosanskohercegovačkih fudbalera. U domaćem timu svih 90 minuta odigrao je Luka Menalo, dok su kod gostiju starteri bili Nihad Mujakić i Darko Todorović. Nekadašnji bek Slobode napustio je igru u 81. minuti.