Luda utakmica u Solunu, Todorović i Prevljak s klupe odgledali pobjedu Salzburga

Dva potpuno različita scenarija desila su se u dvije večerašnje utakmice 3. kola kvalifikacija za Ligu prvaka.

Potpuna ludnica viđena je u susretu između PAOK-a i moskovskog Spartaka u Solunu. Utakmici su prethodili neredi, a sam meč je ponudio preokret, mnoštvo golova i dva jedanaesterca.

Već nakon prvih 17 minuta ruski tim je vodio sa 2:0 pogocima Popova i Promesa. Međutim, fudbaleri grčkog kluba pokazali su izuzetan karakter u veoma teškoj situaciji. Prvo je Prijović realizirao penal u 29. minuti za 1:2, izjednačio je Limnios nakon sjajne akcije u 37. minuti, da bi potpuni preokret uslijedio minut prije odlaska na odmor, kada je mrežu Spartaka zatresao Pelkas.

Moskovska ekipa je imala priliku u 71. minuti postaviti novi egal, ali je Paschalakis odbranio šut Promesa s bijele tačke te je ostalo 3:2 za veliko slavlje PAOK-ovih navijača. Revanš se igra za sedam dana u Rusiji.

S druge strane, utakmica Red Bull Salzburga i Shkendije bila je jednosmjerna ulica. Austrijski prvak slavio je s ubjedljivih 3:0 uz dva gola Dabbura i jednog Samassekoua. Dva bh. internacionalca, Smail Prevljak i Darko Todorović, meč su odgledali sa Salzburgove klupe. Revanš se igra iduće sedmice u Makedoniji.