Loša treća dionica presudila Igosima: Partizan slavio u Laktašima

Košarkaši Igokee poraženi su na svom terenu od Partizana rezultatom 67:74, u okviru 16. kola ABA lige.

Iako je bh. prvak vodio na kraju prvog poluvremena sa 38:34, u trećem periodu uslijedio je neshvatljiv pad u njihovij igri, što su gosti iz Beograda iskoristili i otišli su na +11.

Činilo se da je sve gotovo nakon toga, ali domaći se nisu predavali. Minut prije kraja trojom Šibalića poravnali su na 65:65, ali odmah u narednoj akciji uzvratio je Williams-Goss, te je tako definitivno prelomio meč.

Prvo ime susreta bio je Veličković sa 25 poena, Williams-Goss je dodao 14, dok su u domaćem sastavu najefikasniji bili Rikić sa 15 i Ljubčić sa 14 koševa.