Loša igra Zvezde u odbrani uzrok ubjedljivog poraza, Real došao do lagane pobjede

Igrane su večeras četiri utakmice desetog kola košarkaške Eurolige, a Crvena zvezda je upisala ubjedljiv poraz.

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su vod španske Baskonije u Vitoriji rezultatom 93:74. Ovo je Zvezdin šesti poraz od početka euroligaške sezone, a Baskonija je prekinula seriju od četiri uzastopna poraza. Zvezdina odbrana bila je potpuno razbijena u drugom periodu i to je prelomilo utakmicu.

Enoch je vodio Baskoniju do pobjede sa 23 poena, 11 skokova i asistencijom, dok je Giedraitis dodao 21 poen. U redovima Crvene zvezde najefikasniji bip je Ivanović sa 21 poenom, sedam asistencija i pet skokova, dok je Zirbes dodao 12 poena.

Real Madrid stigao je do lake pobjede nad ASVEL-om (74:87). Real je u prvih deset minuta “utrpao” francuskom timu čak 33 poena i do kraja čuvao prednost. Prvo ime susreta bio je Okobo iz poraženog tima sa 26 poena, dok je u španskoj ekipi jedan manje ubacio Causeur.

Bayern je kod kuće pobijedio Fenerabahce rezultatom 71:63. Njemački klub je prilično ubjedljivo poveo poslije prve četvrtine rezultatom 22:12. U nastavku gosti su došli na pola koša, ali nisu mogli više. Lučić je ubacio 22 poena kod domaćih, a Walden dodao 16, koliko je ubacio i Gudurić kod Fenera.

U prvom večerašnjem susretu Žalgiris je predvođen Mikaknisom i Cavanaughom, koji su ubacili 13 odnosno 12 poena došao do trijumfa protiv Panathinaikosa (76:69). U gostujućem timu istakao se Macon sa 21 poenom.