Lokomotiva se ispromašivala u finalu Kupa Hrvatske, Rijeka odbranila naslov

Rijeka je pobijedila Lokomotivu na Šubićevcu sa 1:0 i došla do svog šestog naslova u Kupu Hrvatske te ujedno odbranila naslov koji je osvojila prošle sezone.

Iako je Lokomotiva djelovala konkretnije tokom gotovo cijele utakmice i stvorila nekoliko sjajnih prilika, Rožmanova ekipa je bila ta koja je na kraju slavila zahvaljujući pogotku Tibora Halilovića u 76. minuti.

Zagrebački tim nije iskoristio svoje šanse, ponajviše zahvaljujući sinoć sjajnom Rijekinom vrataru Panduru, a kako to u nogometu obično biva, protivnik ih je kaznio.

Lokomotiva je u posljednjim minutama svim silama pokušavala doći do pogotka, a u sudačkoj nadoknadi Jakić je sjajnim udarcem zatresao prečku. Ipak, Rijeka je izdržala i uspjela doći do trofeja koji će im barem malo ublažiti razočaranje uzrokovano činjenicom da nisu uspjeli doći do kvalifikacija za Ligu prvaka.

Bilo bi nepravedno reći da je slavlje Rijeke nezasluženo, pogotovo ako se uzme u obzir da je susret bio dosta tvrd, odnosno da nijedna ekipa nije htjela puno riskirati, ali trener Goran Tomić i igrači Lokomotive definitivno će imati za čime žaliti.

Za Rijeku je cijeli susret odigrao povremeni reprezentativac BiH Stjepan Lončar.