Ljubić junak Hajduka u remiju protiv Dinamo Zagreba, Hajrović ušao s klupe

U velikom hrvatskom derbiju između Dinamo Zagreba i Hajduka, u okviru 16. kola 1. HNL-a, nije bilo pobjednika, a susret na Maksimiru završen je rezultatom 1:1.

Dinamo Zagreb poveo je u 12. minuti autogolom Ardiana Ismajlija. Poslije kornera defnzivac Hajduka je nespretno dotakao loptu glavom i poslao je u svoju mrežu. Modri su bili dosta bolji, a u 38. minuti poslije odlične akcije Ivanušev je zatresao mrežu, ali sa vanjske strane.

U 45. minuti dosuđen je penal za Hajduk, nakon što je Leovac igrao rukom, a realizovao ga je Caktaš za 1:1. Dinamo je u drugom poluvremenu redao prilike, a jednu od njih imao je i Dilaver u 58. minuti nakon kornera kada je šutirao preko gola. Ljubić je bio odličan na golu splitskog kluba i sigurno je najzaslužniji što je do kraja ostalo 1:1.

Izet Hajrović je u igru ušai u 72. minuti, ali do kraja susreta nije napravio ništa značajnije, a u finišu je dobio žuti karton.

DINAMO ZAGREB – HAJDUK 1:1