Liverpool uz fenomenalan gol Arnolda slavio protiv Chelseaja, čudesan preokret Arsenala

Odigrana su i posljednja dva susreta 6. kola engleske Premier lige, a u centru pažnje je bio derbi na Stamford Bridgeu, gdje je Chelsea dočekao Liverpool.

Redsi su uspjeli stići i do šeste pobjede te i dalje imaju maksimalan učinak u novoj sezoni. Veleras su slavili sa 2:1.

Prvi gol na utakmici bila je majstorija Trenta Alexandera Arnolda, koji je u 14. minuti pogodio silovitim udarcem nakon kombinacije iz slobodnjaka sa Mohamedom Salahom.

Chelsea je brzo mogao do poravnanja. Abraham je izašao sam pred Adriana, koji zaustavlja njegov udarac, a nekoliko minuta poslije Azpilicueta trese mrežu gostiju. Ipak, taj gol je poništen zbog ofsajda Mounta…

Ubrzo nakon toga Liverpool dolazi do drugog gola. Robertson je u 30. minuti lijepo ubacio iz slobodnjaka sa strane, a Firmino glavom poslao loptu u mrežu.

Chelsea je u nastavku uspio da ublaži ovaj poraz, a za to se pobrinuo Kante, koji je divno pogodio u 71. minuti nakon lijepog prodora.

U drugom meču je Arsenal na Emiratesu bio na pragu iznenađujućeg poraza od Aston Ville, ali je na kraju napravio čudesan preokret i slavio.

Gosti su poveli u 20. minuti preko McGinna, a Tobdžijama je posao otežao i Maitland-Niles, koji je u 41. minuti isključen nakon što je zaradio dva žuta kartona.

Ipak, Pepe je uspio pogotkom iz penala u 59. minuti vratiti stvari na početak, ali već u narednoj minuti gosti vraćaju prednost.

Wesley je pogodio nakon centaršuta Grealisha za 1:2, da bi Arsenal ponovo uzvratio preko rezerviste Callum Chambers deset minuta prije kraja meča.

On je postigao gol za 2:2, a potpuni preokret Arsenalu donosi Aubameyang, pogotkom nakon prekida u 85. minuti susreta. Postavio je konačnih 3:2 za veliko slavlje na Emiratesu.

Sead Kolašinac je odigrao svih 90 minuta za domaći tim.

POGLEDAJTE golove sa susreta na Emiratesu.

Chelsea – Liverpool 1:2

Arsenal – Aston Villa 3:2