Sport Centar

Lista potencijalnih protivnika: Samo jedan bh. klub bit će nosilac u prvom pretkolu Evropske lige

Nakon što su okončane sezone u nacionalnim prvenstvima, poznati su svi učesnici preliminarne runde i prvog pretkola Evropske lige.

Lista potencijalnih protivnika: Samo jedan bh. klub bit će nosilac u prvom pretkolu Evropske lige

Nakon što su okončane sezone u nacionalnim prvenstvima, poznati su svi učesnici preliminarne runde i prvog pretkola Evropske lige.

Kako trenutno stvari stoje, našu zemlju bi trebala u ovom takmičenju predstavljati Zrinjski, Široki Brijeg i Radnik (ukoliko Izvršni odbor NSBiH ne usvoji najavljenu žalbu Željezničara).

Od te tri ekipe, samo jedna će imati status nosioca, a to će biti mostarski Plemići. Oni se, samim tim, mogu nadati nešto povoljnijem žrijebu, koji će biti obavljen 19. juna u Nionu.

Svakako bi rukovodstvo Zrinjskog u prvom evropskom duelu željeli izbjeći timove poput mađarskog Honveda, rumunske Universitatee ili slovačke Dunajske Strede, a među najpoželjnijim suparnicima su timovi sa Baltika i Malte.

S druge strane, pred Širokobriježanima i Bijeljincima trnovit je put do drugog pretkola. Brojna zvučna imena evropskog nogometa im “prijete” u žrijebu, od varšavske Legije, preko splitskog Hajduka, pa do škotskih Rangersa… Naravno, ukoliko ih sreća posluži, mogu izvući i nešto lakše suparnike, kao što su Alashkert (Armenija), Crusaders (Sjeverna Irska) i Riteriai (Litvanija).

Pogledajte kompletan spisak učesnika 1. pretkola Evropske lige:

Nosioci:

Legia (Poljska)
FCSB (Rumunija)
Malmö FF (Švedska)
Molde (Norveška)
Apollon Limassol (Kipar)
Hapoel Be'er Sheva (Izrael)
MOL Fehérvár (Mađarska)
Dinamo Minsk (Bjelorusija)
Spartak Trnava (Slovačka)
AEK Larnaca (Kipar)
Hajduk Split (Hrvatska)
Brøndby (Danska)
Žalgiris (Litvanija)
Aberdeen (Škotska)
Rangers (Škotska)
Zrinjski (BiH)
Kairat (Kazahstan)
Kukësi (Albanija)
Alashkert (Armenija)
Radnički Niš (Srbija)
Čukarički (Srbija)
Kilmarnock (Škotska)
Shakhtyor Soligorsk (Bjelorusija)
Vitebsk (Bjelorusija)
Domžale (Slovenija)
Crusaders (Sjeverna Irska)
Ventspils (Latvija)
Stjarnan (Island)
IFK Norrköping (Švedska)
Haugesund (Norveška)
Brann (Norveška)
Fola Esch (Luksemburg)
Vaduz (Lihtenštajn)
Tobol (Kazahstan)
Ordabasy (Kazahstan)
Cracovia (Poljska)
Neftçi Baku (Azerbejdžan)
Sabail (Azerbejdžan)
Olimpija Ljubljana (Slovenija)
Cork City (Republika Irska)
Pyunik (Armenija)
Dinamo Tbilisi (Gruzija)
Maccabi Haifa (Izrael)
CSKA Sofia (Bugarska)
Levski Sofia (Bugarska)
Riteriai (Litvanija)
Budućnost Podgorica (Crna Gora)

Nenosioci:

FCI Levadia (Estonija)
Universitatea Craiova (Rumunija)
DAC Dunajská Streda (Slovačka)
Ružomberok (Slovačka)
B36 Tórshavn (Farska Ostrva)
Chikhura Sachkhere (Gruzija)
Titograd (Crna Gora)
Debrecen (Mađarska)
Mura (Slovenija)
Torpedo Kutaisi (Gruzija)
Milsami Orhei (Moldavija)
Honved (Mađarska)
Flora (Estonija)
Liepāja (Latvija)
Hibernians (Malta)
KR Reykjavik (Island)
Balzan (Malta)
Laçi (Albanija)
Shamrock Rovers (Republika Irska)
Široki Brijeg (BiH)
Connah's Quay Nomads (Vels)
Banants (Armenija)
St Patrick's Athletic (Republika Irska)
Shkupi (Sjeverna Makedonija)
Akademija Pandev (Sjeverna Makedonija)
Makedonija GP (Sjeverna Makedonija)
Petrocub Hîncești (Moldavija)
Speranța Nisporeni (Moldavija)
Teuta (Albanija)
KuPS (Finska)
RoPs (Finska)
Inter Turku (Finska)
Breiðablik (Island)
Radnik Bijeljina (BiH)
Stumbras (Litvanija)
RFS (Latvija)
Jeunesse Esch (Luksemburg)
Gżira United (Malta)
Narva Trans (Estonija)
Zeta (Crna Gora)

*Spisak će sadržavati još sedam kvalifikanata iz preliminarne runde

fkradnikhskzrinjskinksirokibrijeg
KOMENTARI

KOMENTARI