Lisice se raspale u nastavku: Bournemouth srušio Leicester, velika šansa za United

Fudbaleri Bournemoutha slavili su protiv Leicester Cityja sa ubjedljivih 4:1 u susretu 35. kola Premier lige.

Gosti iz Leicestera poveli su sredinom prvog poluvremena kada je Vardy u 23. minuti iskoristio nonšalanciju domaćih za 0:1, a tu prednost održavali sve do sredine nastavka.

Prvo je nakon lošeg ispucavanja Schmeichela – Wilson izborio penal iz kojeg je Stanislas u 66. minuti poravnao na 1:1 da bi minutu potom Solanke doveo Bournemouth u vodstvo 2:1, nakon čega je stoper Leicestera Soyuncu izgubio živce i zbog udaranja Solankea dobio crveni karton.

U samoj završnici domaći su iskoristili brojčanu prednost te autoglom Evansa u 83. i drugim golom Solankea u 87. minuti stigli do velikih 4:1.

Bournemouth je i dalje u zoni ispadanja, 18. sa 31 bodom, a Leicester je ostao četvrti sa 59 bodova – jednim više od petog Manchester Uniteda koji će svoj susret 35. kola igrati u ponedjeljak kada na svom Old Traffordu dočekuje Southampton i ima priliku da prestigne Lisice.