Lisice ponovo na vrhu, poraz Crvenih đavola na Old Traffordu, trijumf Spursa

Drinkwater je doveo Leicester u vodstvo protiv Stokea u 42. minuti, da bi Vardy odlično zaobišao golmana u 66. minuti i povisio na 2:0. Ulloa je u 87. minuti postavio konačnih 3:0. Lisice su tako opet ispred Arsenala, koji ima utakmicu manje.

Manchester United je poražen na Old Traffordu protiv Southamptona (0:1). Nije viđen veliki broj prilika tokom cijele utakmice, a Victor Wanyama je bio najbliži golu u 62. minuti. Southampton je u 87. minuti šokirao Old Trafford golom Charliea Austina u 87. minuti.

Tottenham je preokretom došao do trijumfa na gostovanju kod Crystal Palacea. Domaći su u vodstvo došli u 30. minuti autogolom Vertongena, ali je u 63. minuti pogodio Kane, zatim Alli u 84. i Chadli u 95. minuti za ubjedljivu pobjedu Spursa.