Lisice izbile na čelo Premiershipa nakon goleade protiv Burnleya

Fudbaleri Leicester Cityja slavili su kod kuće protiv Burnleya u drugom kolu Premier lige sa 4:2.

Gosti su poveli, centaršut sa lijeve strane, lopta je otišla na dalju stativu ka Chrisu Woodu, koji se otarasio Justina, namjestio na udarac i savladao Schmeichela za 1:0.

Ipak, Leicester je uzvratio samo 10 minuta kasnije, novajlija Castagne ostavlja loptu Barnesu, ovaj na prvu šutira i matira Popea za 1:1.

Gosti su doživeli peh u 40. minutu, Brady je zbog povrede morao napustiti teren, ušao je Pieters.

Domaćin je dominirao, ali nisu uspjevali da priprijete ozbiljnije gostima, na odmor se otišlo sa neriješenim rezultatom.

Nakon pet minuta igre u nastavku, centaršut Castagnea sa desne strane, lopta pogađa Pietersa i mijenja smjer, prevarila je Popea i završila u mreži Burnleya, preokret.

Već u 61. minutu Lisice stižu i do dva gola prednosti, Perez proigrava Justina u kaznenom prostoru rivala, a mladi defanzivac pronalazi put do mreže rivala.

Uzvratio je Burnley u 73. minutu, McNeill je odlično centrirao iz slobodnog udarca, talentovani Dunne je bio najviši u skoku, te je sa par metara savladao Schmeichela, nova nada za goste.

Ipak, ugasio ju je Dennis Praet samo šest minuta kasnije, raspalio je po lopti sa ivice kaznenog prostora i povisio prednost Leicestera na 4:2.

Bilo je i do kraja dobrih prilika, Wood je u 88. minutu pogodio stativu, ali nije bilo promjene rezultata, još jedna goleada u drugom kolu Premiershipa.

Leicester je lider trenutno, sa šest bodova poput još četiri ekipe, ali sa najboljom gol-razlikom.